6676 ANONYMUS: Die Internationale -- heute hat meine Frau Geburtstag, Erinnerungen aus einem Gestapo-Gefängnis im Winter 1942-43 oO, oJ (1946), 26 unnumerierte Seiten in rot, schwarz und weiss gedruckt mit Abb, Obrosch (Ausserseite stark gebraunt und mit Gebrauchspuren, Innen gut ww2 prison gestapo autobiography 47.50 €
18703 ARLAND, Marcel: Etapes, avec un portrait de l'auteur par Marc CHAGALL, Paris, NRF, 1927, 79p non-coupees sur papier velin, broché, 16o, exemplaire numerote du tirage de 550 (qqs taches de rousseur sur la tranche superieure) ** serie: Une oevre, un portait literature Chagall illustrated 240.00 €
18702 ARLAND, Marcel: Terres étrangères, avec un portrait de l'auteur gravé par GALANIS, Paris, NRF, 1923, 78p non-coupees sur papier verge, 16o, broché, ex. num. du tirage de 500, eau-forte originale ** serie: Une oeuvre, unportrait literature Galanis art 31.50 €
18704 ARLAND, Marcel: La route obscure, avec un portrait de l'auteur grave sur bois par G.AUBERT, Paris, NRF, 1924, 95p non-coupees sur velin simili cuve, broché, 16o, ** serie: Une oeuvre, un portrait literature illustrated art Aubert 31.50 €
16659 ATLAS -- De Bos-basisatlas, Groningen, Wolters-Noordhoff, 1976, 63p met tekeningen van Lidia Postma, gebonden, 4o, geplastificeerd, schoolstempel op titelblad map education geography 15.00 €
9448 BAIONNETTE: A coups de Baïonnette, 2ème année, jan-avril 1916, Paris, jan-avril 1916, 207p, avec plusieurs illustrations, demi-toile, traces d'usage , illustrated rare 370.00 €
6667 BALZAC, Honoré de: Le père Goriot, Paris, Ollendorff, 1900, 367p, avec illustrations d' Albert Lynch, 10 eau-fortes, reliure demi-veau, titre au dos, légèrement usé, literature rare 72.00 €
5216 BARRET, André: Vitrines de Paris, (shop windows of Paris / Schaufenster von Paris), Paris, Barret, 1980, 164p, Texte d'André Barret, Photographies d'Olivier Garros et Dominique Sousse et le concours de Robert Doisneau, relié, oblong, comme nouveau, photography shop windows Paris France in excellent condition 41.50 €
18087 BAUDELAIRE, Charles: Les Fleurs du Mal (Bouquet) avec lithographies originales de Jean-Pierre Stholl et Sacha Chimkevitch, Genève, Ed.Famot, 1979, 12 feuilles vélin d'Arche non-coupées folio avec 4 lithos signées de Stholl et 4 de Chimkevitch, en boîte de soie ornementée, menus endroits endommagés à l'extérier de la boîte (32x 41x 3cm) ** numéro d'exemplaire: 12 des 30 exx H.c.** art illustrated poetry 450.00 €
26668 BAUDELAIRE, Charles: Les fleurs du mal, douze poèmes illustrés par C.A.B.Bantzinger, La Haye, Daamen, 1939(=1943), 18pp ni numérotées ni coupées, 24,8x35cm, broché, ex nr 74, qqs rousseurs sur la couverture ** de Jong 71** illegal printing ww2 holland 40.00 €
14788 BERGHE, Frits van den en Richard MINNE: Brieven van Pierken, stripverhalen 1931-1935, Gent, Snoeck-Ducaju, 1996, 127p, linnen met omslag, 4o comic Belgium history 42.50 €
21339 BEUCLER, Andre: Jacquot et l'oncle de Marseille, avec un portrait de l'auteur par JEAN COCTEAU gravé sur bois par G.AUBERT, Paris, NRF, 1926, 97p non-coupées sur vélin simili cuve, ex.num. du tirage de 1000, broché, 16o, ** serie: Une oeuvre, un portrait literature Cocteau illustrated art 20.00 €
5889 BEVERSLUIS, Martien: Genôch? Wirken fen Martien Beversluis út syn Aanklacht, Arnhim, ten Brink, (1931), 66p met ills van Willem v. Schaik, , linnen, 4o, poetry Fries Frysk illustrated WW1 15.00 €
4222 BIBLIOTHEQUE DE LA JEUNESSE: Aventures, Paris, Marcilly Ainé, ca 1845, 154p, avec 4 lithographies, reliure carton decoré, 8x12,3 cm, illustrated rare children's books 36.00 €
26 BÖHM, Louis: Lieder eines fahrenden Chossid, humoristische Dichtungen für jüdische Geselligkeit, Hildesheim, Manasse, 1910, 64S m Ill von S.Singer u. S.Kahn, Lw, schön judaica music chassidism poetry 30.00 €
27296 BOOMS, Elisabeth: Place de Liszt, twaalf onbegrensde liefdesgedichten, zetwerk, drukwerk en verluchting Christiaan Heeneman, Amsterdam, eigen beheer, 1993, 14 éénzijdig bedrukte pp, gebonden, licht gevlekt, oplage van 70 exx, gesigneerd door beide kunstenaars, dit is nr 40 ** met handgeschreven opdracht van Elisabeth Booms ** private press signed illustrated 62.00 €
19131 BOXSEL, Pim van: Tekeningen 1970-1995, Amsterdam, eigen beheer, 1996, 104p m vele ill, gebonden, als nieuw, oplage van 500 exx art 20.00 €
4184 BRAAKENSIEK -- PIJNAPPEL, M.W.: Negen teekeningen van Johan Braakensiek, met het Sciopticon vertoond op den feestmaaltijd na de 45ste algemeene vergadering van de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneestkunst in Natura Artis Magistra, Amsterdam, 1894, VI, 9 losse bladen 27,5x 37 spotprenten, litho's in or omslag (rug los, buitenzijde gevlekt, sluitlinten ontbreken) ** door de eigenaar zijn de personen in de spotprenten, bekende medici uit die tijd, met naam erbij geschreven** medicine satire art history 47.50 €
1414 BRABANDER, Gerard den De steenen minnaar, 1e druk / De verduisterde dichter, 2 boeken samen, Amsterdam, Salm, 1946, 18pp met 9 illustraties van MELLE, or halflinnen / Amsterdam, van Kampen, 41p met teekeningen van J.F. Doeve, gekartonneerd, klein 8vo, poetry illustrated art 18.00 €
27015 BREDT, E.W: Rembrandt-bijbel, 2 delen, Amsterdam, Enum, 1931, 188p; 141p met 240 z/w afbeeldingen, gebonden, mooi bible art illustrated Rembrandt 20.00 €
9795 BREMER, I.: Geïllustreerd weekblad voor de huiskamer, 10e jrg, Amsterdam, I. Bremer, (ca 1896-1897), 52 nrs, 620p, met inhoudsopgaaf samengebonden in moderne linnen band, 4o, weekly magazine illustrated 74.00 €
10200 BRENTANO, Clemens: Drei Märchen, Wien, Schroll, o.J., mit 16 Originallithographien von Fritzi Löw, 323S dünndruck, o.Lwd, 9x11 cm, fairy tales German literature illustrated 21.00 €
15483 BRUMSTEEDE, E: Jappenspiegel, Amsterdam, BB, 1945, 28p met kleurenill, gekartonneerd, rug beschadigd, scheur op voorplat ww2 japan cartoons 17.00 €
4679 Bruxelles -- Album de photos de Bruxelles, ca 1905, spsd, éd.spéciale pour la maison Tietz, 48pp, agrafes, oblong, 25x33p, demi-toile (bloc détaché) Belgium history Brussels 72.00 €
9782 BUSCH, Wilhelm: Lustige Bilder-Geschichte für Kinder, München, Bassermann, o.J., 190 S mit vielen farbigen Abbildungen, Lwd, Gebrauchsspuren (S.1-6 lose, Rücken gebrochén, Ausserseite etwas gefleckt) 4o, children's books illustrated 47.50 €
22526 BUSINGER, L.C: Busingers Bijbelsche geschiedenis van het Oude en Nieuwe Testament, ten dienste van Nederlands Katholieke jeugd, bewerkt door een R.K. priester en nagezien door Jac.Vranken, kapelaan te Maastricht, 3e verb.uitgaaf, Einsiedeln, Benziger, 1886, 283p met vele houtsneden, or halflinnen bible children catholic 72.00 €
17198 CAMPE, J.H/ MARTIN, Ludwig A.C: Abeze-und Lesebuch, Nachdruck/ 100 Jahre Weltsensationen in Pressefotos, Die bibliophilen Taschenbücher nrs 78 und 120, Dortmund, Harenberg, 1978, 273S/ 1979, 362S, 2 Bde obrosch reprint children's book photography 20.00 €
21861 CAMPERT, Remco en YSBRANT: Zeventien schetsen voor Ysbrant, Antwerpen, Revolver ,1996, 17pp met 5 kleurenzeefdrukken van Ysbrant, ingenaaid, 4o, oplage 380 exx ** gesigneerd door beide kunstenaars en met handgeschreven opdracht van Campert, gedateerd juni 1998 ** poetry art illustrated 350.00 €
5144 CHAGALL, Marc -- WALTHER, I.F: Marc Chagall 1887-1985, painting as poetry, Geneva, Benedikt Taschen, 1987, 95p, with many col.ill, 4o, cloth, dustjacket, **with many coloured illustrations judaica art biography history 16.00 €
4221 CHAMISSO, A. von: Peter Schlemils wundersame Geschichte, Dresden, Schurig, 1920, Erste die Uhrhandschrift verwertende Ausgabe mit 9 Vollbildern von G. Cruikshank, 128S, Okart, Rücken beschädigt, literature illlustrated 47.50 €
29584 China -- Kunstschatten uit China, 5000 v. Chr - 900 na Chr., Brussel, Paleis voor schone kunsten, 1982, 311p, met vele ill., paperback, 4o, history China art illustrated 15.00 €
11998 CROZET, Aliette de: Indische Oceaan, Comoren, Madagaskar, Malediven, Mauritius, Réunion, Seychellen (Majestueux Océan Indien) Weert, M&P, 1993, 127p met schitterende kleurenfoto's, gebonden met omslag, folio photography Indian Ocean sea 26.50 €
28373 DANCETTE, Victor: Het beest is dood! De wereldoorlog bij de dieren, Eerste deel en Tweede deel (La Bête est morte), vertaling W. van Mulders-Chrispeels, Arnhem/Brussel, S.Gouda Quint, D.Brouwer/ABGE, 1946, 80p met kleurenillustraties van Calvo, or halflinnen, 4o, klein scheurtje in de rug, opmerkelijk goede staat ww2 caricature french translation dutch 475.00 €
9561 DAUMIER, Honoré -- Honoré Daumier, Les Maîtres Humoristes No 16; Gavarni 2e série No 5; A. Grévin No 6, Paris, Juven, (1908?), 3 parties en 1 volume, toile, traces d'usage minimes, ex-libris, en série Les Maîtres humoristes, les meilleurs dessins, les meilleurs Légendes, illustrated humour 26.50 €
20038 DAUMIER, Honoré: Caricaturana, onderschriften Charles Philipon, vertaling Ernst van Altena, Bussum, Moussault/ Antwerpen, Standaard, 1982, Bibliophilia nr 14, 222p met ill, pbck caricatures 20.00 €
9544 DISRAELI, Benjamin -- Benjamin Disraeli, the Earl of Beaconsfield, K.G., in upwards of 100 cartoons from the collection of "Mr. Punch", London, Punch office, 1878, 104p, newly bound in half-cloth, 4o, severe browning and staining to paper, illustrations politics caricatures 37.00 €
21337 DY, Melot du: Hommeries, avec un portrait de l'auteur par ANDRE LHOTE, grave sur bois par G.AUBERT, Paris, NRF, 1924, 97p non-coupees sur velin simili cuve, ex.num. du tirage de 500, broché, 16o (qqs rousseurs) ** serie: Une oeuvre, un portrait literature poetry Andre L'Hote art illustrated 20.00 €
18925 EEGHEN, van -- BAKKER, B. e.a.: De verzameling van Eeghen, Amsterdamse tekeningen 1600-1950, Zwolle, Waanders / Gemeentearchief Amsterdam, 1988, 510p met ills, linnen met omslag, 4o, vlekkig op de snede, interieur goed, met naam op schutblad van I.H. van Eeghen, ** verzendkosten binnen Nederland EUR 6,75 ** Amsterdam drawings art 30.00 €
26658 ENGELENBURCHT, J.( = ENGELBREGT, J.H.A): Punch, Utrecht (=Amsterdam), Hannibal, katinka & Co (= Frans Hoes), 1945, 67p m ingekleurde ill van A.Nonymus(= A.W.J.M.Noyons), or linnen, licht stokvlekkig, ex nr 163 van de beperkte oplage van 300 ** de Jong 243 ** black humour ww2 65.00 €
9785 ERLEVOORDT, Frans van: Het leven geïllustreerd, 18e jaargang nrs 36-53, Amsterdam, sept-dec 1923, 18e jaargang, vele ills, 17 nummers, p1137-1728, samen ingebonden in halflinnen blinde band, papier deels gebruind, verder goede staat, 4o, magazine illustrated history 318.00 €
9554 FAIVRE, Abel -- Abel Faivre, les maîtres Humoristes No 2; Abel Faivre 2e série No 4; Hermann-Paul No 9, Paris, Juven, (1907), 3 parties en 1 volume, toile, quelques taches sur les plats, ex-libris, en série Les Maîtres humoristes, les meilleurs dessins, les meilleurs Légendes, illustrated humour 26.50 €
20573 FENDI, Peter: Erotische Bilder aus dem frühen Biedermeier, 1796-1842, Berlin, Fasanen, 1980, 44pp, mit ills, o.Lwd, 4o, erotic illustrations 15.00 €
4887 FISCHEL, Oskar: Chronisten der Mode, Mensch und Kleid in Bildern aus drei Jahrtausenden, Potsdam, Müller, 1923, 101S m 90 Abb, Ohleder (Band beschädigt) fashion illustrated history 25.00 €
16183 FLAUBERT, Gustave: Madame Bovary, Paris, Gründ, Collection Mazarine, 1941, illustrations de Pierre Noël, 402p non-coupés, demi-veau, doré sur tranche, french literature illustrated fine 212.00 €
9558 FORAIN, J.L. -- Jean-Louis Forain deuxième Album, Les Maîtres Humoristes 2e série No 2; 1e série No 10; H. Avelot No 17, Paris, Juven, (1908?), 3 parties en 1 volume, toile, traces d'usage minimes, ex-libris, en série Les Maîtres humoristes, les meilleurs dessins, les meilleurs Légendes, illustrated humour 26.50 €
7589 FRANK, Sepp: Ex-libris Dr Alfred Platz, 15x20cm, 1p ex libris, mooie illustratie met davidster op voorgrond, zw/w gravure, ex-libris judaica illustrated 36.00 €
5147 GAVARNI, GRANDVILLE ea: Le diable à Paris, 4 volumes, Paris, Hetzel, 1868/ ' 69, 228; 196; 196; 196, 4 volumes reliure avec ill dorées, multiples ill, dorure sur tranche, (dos de 3 volumes endommagés, qqs rousseurs) Paris humour illustrated history morals 410.00 €
6677 GEHRTS SCHOMBURG, Meg: Negertypen des schwarzen Erdteils, Zürich/Leipzig, Orell Füssli, 1930, Schaubücher no 17, Ohlw (Rücken angestaubt) negroes photography Africa history 28.50 €
9556 GERBAULT, H. -- Gerbault, Les Maîtres Humoristes No 8; 2e série No 9; R. Préjelan 2e série No 3, Paris, Juven, (1908?), 3 parties en 1 volume, toile, traces d'usage minimes, ex-libris, en série Les Maîtres humoristes, les meilleurs dessins, les meilleurs Légendes, illustrated humour 26.50 €
9543 GERSZI, Teréz: Paulus van Vianen, tekeningen van een zilversmid, Meulenhoff/Landshoff, 1982, 221p, linnen met omslag, illustrations 28.50 €
9784 GISCHIA: Dessins de Gischia, Paris, Les 13 Epis, 1947, s.d., préface de Jean Cassou, (5), XX planches, No 530/950, en couverture cartonnée, folio, dos endommagé, illustrations art 32.00 €
19257 GOGH, Theo van en Eric SCHREURS: Recreatie, 30 liedteksten met illustraties Amsterdam, SP, 1985, ca 65pp met bijgevoegde geniete folder 'Een nachtegaal spreekt tot u ..' waarin van Gogh de uitgave presenteert, ingenaaid met omslag ** een verzameling gruwelijkheden die voor zwarte humor moet doorgaan ** songs illustrated 75.00 €
7440 GRAFT, C. Catharina van der (tekstbewerking): Waarom en waardoor, nieuwe natuurlijke historie, oude volksverhalen geillustreerd door Nelly Bodenheim, Amsterdam/Antwerpen, De Spieghel/Het Kompas, (1936), 36 ongenummerde pp met kleurenillustraties, or halflinnen (minimaal gevlekt aan buitenzijde, verder mooi) children illustrated 85.00 €
17040 GRAND-CARTERET, John; BIEBERSTEIN, O. Marshall von (übertr.): Napoleon I in der Karikatur, (Napoleon I in der Caricatur), Leipzig, Heinrich Schmidt & Carl Günther, o.J. (um 1900), 108 S mit viele Abb, 4o, Olw, leichte Gebrauchsspuren, sehr selten, history Napoleon France caricatures 80.00 €
21765 GRIMM, Brüder: Das tapfere Schneiderlein, mit 12 farbigen Vollbildern, 12 Silhouetten und 13 Vignetten von Franz Wacik, Wien und Leipzig, Gerlach und Wiedling (1915), 26 unpag. S, or farbigen Pappbd minimal gebraunt, übrigens sehr gut erhalten illustrated jugenstil fairytale 250.00 €
21025 GROSZ, George: Ecce Homo, Amsterdam, Meulenhoff/Landshoff, 1980, ca 100p, pbck, illustrated 20.00 €
9163 GROSZ, George: Über alles die Liebe, 60 neue Zeichnungen, 1. Auflage, Berlin, Cassirer, 1930, 119p, obrosch mit Umschlag, 4o, einige Gebrauchsspuren auf Umschlag, Ecken etwas bestoßen, illustrations first edition 137.50 €
5943 GUIGOU, P.; VIMAR, A.: L'illustre dompteur, Paris, Plon, 1895, 47p, illustrations couleurs aquarellées à main, 4o, oblong, reliure percaline bronze, avec illustration de titre collée, quelques taches extérieures, illustrated circus 240.00 €
17193 HALBEY, Marianne und ANONYMUS: 66 Hexen, Kult und Verdammung/ Der Liebe Lust I, Die bibliophilen Taschenbücher nr 518 und 114, Dortmund, Harenberg, 1987, 160S, obrosch/ 1979, um 25 Abb, obrosch, zusammmen erotics women 16.00 €
11997 HARRIS, Bill: Op ontdekkingsreis door Thailand, 2e dr Lisse, Rebo Productions, 1991, 160p met vele kleurenfoto's, gebonden met omslag, folio photography Thailand history religion 21.00 €
26271 HARTUNGEN, CH v. (HERTING, C): Psychologie der Reklame, 1. Ausgabe, Stuttgart, Poeschel, 1921, 269S mit Register,oLw mit goldgeprägtem Band, zahlreichen Abb, Gebrauchsspuren (Einband leicht fleckig, Namen auf Vorsatzblatt und auf Titelblatt) psychology commercials 32.00 €
19309 HAUFF, Wilhelm: Drei Märchen, Wien, Schroll, o.J., mit 16 Originallithographien und Buchschmuck von Fritzi Löw, 240S, o Pappband, Rücke beschädigt, Innen Gelenk gebrochén, sonst gut, 9x11 cm, fairy tales German literature illustrated 16.00 €
15774 HEIDEN, Maria en Andrea PIERSMA: Een immens verlangen, De vingerreeks nr 1, Rotterdam, voorheen van Gennep, 2001, 43p met foto's, ingenaaid met omslag, uitgave tgv 25 jarig bestaan books on books 16.00 €
15293 HEINE, Heinrich: Florentijnsche nachten, vertaling Joseph Gompers, Maastricht, Leiter-Nypels, 1937, 129p met teekeningen van H.Levigne, gebonden met stofomslag literature translation illustration 42.50 €
21766 HEITZMANN, C: Die descriptive und topographische Anatomie des Menschen in 637 Abbildungen, 6.Auflage mit 169 colorirten Figuren, Wien, Braumüller, 1890, 528S, letzte Seite und Schutzblatt eingerissen, or halbleder, R geschabt illustrated anatomy history 75.00 €
11996 HELD, Suzanne en WILDE, Patrick de, foto's: Thailand (Majestueuse Thaïlande), tekst Madi Testard, Weert, M&P, 1993, 127p met vele prachtige kleurenfoto's, gebonden met omslag, folio photography Thailand history religion 26.50 €
19994 HOFFMANN, E.T.A.; STEINER-PRAG, Hugo (ills): Die Elixiere des Teufels, Berlin, Grote'sche Verlagsbuchhandlung, 1907, 283 S, mit vielen Abbildungen, hrsg und eingeleitet vond Georg Ellinger, o.Pappband, Rücken neu geklebt, leider mit Klebebandspuren auf Oben- und Untenseite, leicht stockfleckig auf Vorsatzblätter, illustrated 200.00 €
18030 HOFFMANN, E.T.A: Die Elixiere des Teufels, nachgelassene Papiere des Bruders Medardus, eines Kapuziners München, Rösl, 1922, 485S mit 8 handbemalten Bildern und 10 Zierstücken von Hugo WILKENS, Olw, Ecken bestossen, Genicke geplatzt aber nicht gebrochen literature illustrated 25.00 €
9440 HOLBERG, Ludvig: Peder Paars, komisk heltedigt, med 100 Illustrationer, Kjobenhavn, Host & sons, 1878, 333p, half-cloth,severe traces of use, foxing to pages, illustrated poetry danish 28.50 €
9920 HUART, Adrien; DRANER: La nouvelle vie militaire, Paris, Librairie Illustrée, s.d., 636p, illustrations, 4o, demi-toile, traces d'usage fortes, military life illustrated 38.00 €
13678 HUMO -- Het leukste uit Humo, Brussel/Leuven, Humo/Van Halewyck, 2001, 255p m vele ill, 4o, pbck, als nieuw ** een keuze uit 12 jaar Humo van 1989-2000** humour caricature 26.50 €
13148 ILLUSTRATIONS -- Technical & realistic illustrations of Japan, Tokyo, Graphic-sha, 1981, 150p, sewn with dustjacket, 4o, illustrations 21.00 €
16307 JANSSEN, Jacques: Er hoest een kind voorbij, tekeningen en gedichten, Tilburg, Nexus Instituut, 2001, 63p, linnen met omslag, nieuw poetry illustrated 16.00 €
4115 JAPAN -- Present day Japan, Coronation number, 1928, English supplement of the Osaka Asahi and the Tokyo Asahi, 177p, with many coloured ills, traces of use, rebacked in cloth, Japan emperor coronation paper culture 21.00 €
9559 JEANNIOT, G. -- G. Jeanniot, Les Maîtres Humoristes No 11; Charles Léandre No 18; Charles Huard No 15, H. Somm No 14, Paris, Juven, (1908?), 4 parties en 1 volume, toile, traces d'usage minimes, ex-libris, en série Les Maîtres humoristes, les meilleurs dessins, les meilleurs Légendes, illustrated humour 26.50 €
175 JONG, Clara de: De deportatie van de Amsterdamse Joden 1940-1945 in tekeningen en schilderijen, Amsterdam, 1985, 45pp, oblong, ln judaica history ww2 deportation Amsterdam antisemitism art 17.00 €
6539 JONG, Eelke de en Hans SLEUTELAAR: Sprookjes van de Lage Landen met tekeningen van Peter Vos/ De onbekende lotgevallen van Klein Duimpje en Hans en Grietje, 2 titels samen Amsterdam, BB, 1972, 166p, linnen met (beschadigd) omslag, 4o/ 1973, 103p met tekeningen van Peter Vos, linnen met omslag fairytales dutch 20.00 €
15330 JONGH, G.J.J. de: Route-Atlas Rotterdamsche Lloyd, 2e druk, Den Haag, Mouton, 1925, 32p met kaartjes, or halflinnen, oblong maps sailing history 21.00 €
1128 KESSEL, Joseph: Mary de Cork, avec un portrait de l'auteur par JEAN COCTEAU, grave sur bois par G.AUBERT, Paris, NRF, 1925, 57p non-coupees sur velin simili cuve, ex num du tirage de 1000, broché, 16o, ** serie: Une oeuvre, un portrait literature Jean Cocteau illustrated art 85.00 €
9815 KISCH, E.E: Geschichten aus sieben Ghettos, Amsterdam, Allert de Lange, 1934, 216s m Zeichnungen von P.L.Urban, Olw (minimal stockfleckig, innen Vordergelenk gebrochen) judaica literature illustrated 25.00 €
21686 KLAASSE, Piet: Wij waren getuigen, dertig tekeningen, Amsterdam, Vrij Nederland, 1946, inleiding Jan H. de Groot en Ed. Hoornik, Gedichten van Theun de Vries, 60pp, linnen, folio, onderzijde rug beschadigd, poetry illustrated WW2 history 20.00 €
4187 KNMI: Winter 1928-1929, De Bilt, De Branding, 1929, mmv Kon. Ned. Meteor. Instituut, KLM, H.M. Vliegkamp de Kooy, regiment Genietroepen en Foto-Persbureaux, oblong, met 30 foto's, photobook history 19.00 €
16658 KÜCHELBECKER -- TYNJANOW, J.N: Kjoechlja, de geschiedenis van een rebel, (Kjoechlja, povjest o dekabristje), vertaling Carl L.Ebeling, Amsterdam, BB, 1948, 355p m ill van C.J.Kelfkens, or halflinnen ** roman over het leven van de grote Russische dichter Wilhelm Küchelbecker (1791-1846) ** Russia literature translated dutch 15.00 €
13146 KUMAGAI, Kojiro: Ladies fashion illustration, Tokyo, Graphic-sha, 1982, 116p, sewn with dustjacket, 4o, text in Japanese, many ills, fashion illustrations 32.00 €
13144 KUMAGAI, Kojiro: Fashion illustrations, ladies men & children, Tokyo, Graphic-sha, 1984, 141p, 4o, sewn with dustjacket, text in Japanese, many ills, fashion illustrations Japan 17.00 €
18044 KUSTERS, Wiel; BOOSTEN, Gèr (ill): Knittelalfabet, Venlo, Cultureel Centrum, 1983, ca 28pp, 4o, ingenaaid met omslag, genummerd 1/50: nr A, gesigneerd door schrijver en tekenaar met een opdracht: voor Annie, art drawings poetry 60.00 €
6534 LAAN, Ko van der: Het wonder gerucht, Nederlandsch volksverhalenboek, Amsterdam, Bigot en van Rossum, ca 1941, 257p met ill van J.F.Doeve, or linnen met goudopdruk, omslag licht beschadigd, gebruind oorlogspapier fairy tales dutch ww2 19.00 €
21338 LACRETELLE, Jacques de: La mort d'Hippolyte, avec un portrait en lithographie par MARIE LAURENCIN, Paris, NRF, 1923, 85p non-coupees sur papier verge de Hollande, ex num du tirage de 1000, broché, 16o, ** serie: Une oeuvre, un portrait literature Marie Laurencin illustrated art 25.00 €
16676 LEBECK, Robert: Der Kuß/Kehrseiten, 2x 80 erotische Postkarten, Dortmund, Harenberg Die bibliophilen Taschenbücher, 1979/1980, 167; 160S, 2 Pbcks erotics kissing behinds history photography 20.00 €
14236 LENNEP, J. van: De geschiedenis des vaderlands in schetsen en afbeeldingen, Amsterdam, Binger, 1861, 93 platen, linnen met leren rug met gouden letters, papier stokvlekkig, watervlek op titelblad en op achterplat, oblong, illustrated history Holland 26.50 €
27154 LITWINSKI, Leon & Samuel SCHWARZ: Anti-semitismo, conferencias, Lisboa ,1944, 76p not opened, sewn, illustrations Joao Carlos, EXIL, rare **conference held for the Association of Polish Citizens in Lisbon. The first conference is in french, the other in portuguese antisemitism ww2 Lisbon Polish Exiles Exil 58.50 €
10008 LONDON -- The new album of London, 19 illustrations of London, in red decorated half-cloth, London 16.00 €
3679 LONGUS: Les pastorales ou Daphnis et Chloe, traduction de J. Amyot, revue, corrigée et complétée par P.-L.Courier, Lausanne, Mermod, 1948, 278p avec dessins de Pierre Bonnard, broché, ex.num. 2841, collection Les amoureuses illustrated 110.00 €
9565 MACGILLAVRY, Annemie: Syn dromen, Baarn, de Kern, 1981, 118p, met tekeningen van de schrijfster, gekartonneerd, mooi, WW2 Japanese prisoncamps 16.00 €
4123 MACHRAY, Robert: The Night side of London, 9th ed, London, T.Werner Laurie, Clifford's Inn, (ca 1933), VI, 300p w 95 pictures by Tom Browne, or halfcloth ** Night life of London in the years 1900-1902 ** history distraction England illustrated 23.50 €
3677 MASEREEL, Frans: Laster und Leidenschaft, Hanau, Karl Schustek, 1968, 115 S, Olw mit OU, 1 cm Riß in OU, private Widmung auf Vorsatzblatt, art war peace 21.00 €
9555 METIVET, L -- L. Métivet, Les Maîtres Humoristes No 7; 2e série No 6; Henriot 2e série No 8, Paris, Juven, (1909), 3 parties en 1 volume, toile, traces d'usage minimes, ex-libris, en série Les Maîtres humoristes, les meilleurs dessins, les meilleurs Légendes, illustrated humour 26.50 €
20512 MITCHELL, Margaret; ROLDANUS, W.A. (vert): Gejaagd door de wind, gelimiteerde dundruk-editie, Den Haag, Stok, Zuid-Hollandsche Uitgeversmaatschappij, (1941), 1053p, met ills van Anton Pieck, linnen, band gevlekt, ex-libris, literature special edition illustrated 16.00 €
9582 MONTHERLANT, Henry de; BARBEDOR, Madeleine (ill); D'aujourd'hui et de toujours, Editions de la toison d'or, 1944, 69p, broché, grand 4o, queques rousseurs sur la tranche, illustrated 42.50 €
11258 Muziek -- X Festival de Granada 1961, Granada, Ministerio de educacion national, 1961, 58pp con illustr. y 32 pp Diez años de festivales en Granada, 4o, brocada music ballet Spain history 16.00 €
19561 Nachdrücke -- Alte und neue Studentenlieder mit Bildern und Sangweisen/ Fliegende Blätter/ Freiheit, Gleichheit, Brüderlichkeit, bibliophilen Taschenbücher nrs 13, 74 und 313 Dortmund, Harenberg, 1978, 80S/ 1979, 217S/ 1982, 217S, oblong, Pb, 3 Bde obrosch reprints students humour german 25.00 €
5250 NERVAL, Gerard de: Aventures burlesques et fantasques, avec des gravures sur bois de Constant le Breton, Paris, Ed.de la Banderole, 195p non-coupées, broché, quelques légères imperfections ** serie Curiosites litteraires** literature Constant le Breton illustrated art 120.00 €
29583 NEUER, Roni a.o.: Ukiyo-E, 250 years of Japanese art, New York, Gallery Books, 1979, 390p, with many colored illustrations, cloth, wrs, 4o, fine, art history Japan illustrated 16.00 €
11802 NIEUWENKAMP: Zwerftochten op Bali, Amsterdam, Elsevier, 1950, 241p, vi, halflinnen, folio, schutbladen stokvlekkig, inhoud goed, prachtige illustraties, geen omslag, Indies llustrated rare 160.00 €
21343 PHILIPPE, Charles-Louis: Lettres a sa mère, avec un portrait de l'auteur par CHARLES GUERIN, grave sur bois par G.AUBERT, Paris, NRF, 1928, 104p non-coupees sur papier velin simili cuve, ex num du tirage de 1000, broché, 16o ** serie: Une oeuvre, un portrait literature Charles Guerin illustrated art 25.00 €
8236 POE, Edgar Allan; BEADELAIRE, Charles (trad): Histoires extraordinaires, Nouvelles histoires extraordinaires, 2 tomes, Paris, Gründ, Coll. Mazarine vols 3 et 4, 1941, 300p avec 1 frontispiece et 12 ill lith. pleine-page par Gus Bofa; 288p avec 1 frontispiece et 18 ill par Gus Bofa, exs No 1208 de 3000 ex sur vélin alfa, 4o, demi-toile nouveau, literature translated illustrated 106.00 €
21335 POURTALES, Guy de: La parabole des talents, avec un portrait de l'auteur en lithographie par Luc-Albert MOREAU, Paris, NRF, 1923, 86p non-coupees sur papier Madagascar, ex num du tirage de 500, broché, 16o (qqs taches et rousseurs) ** serie: Une oeuvre, un portrait literature Luc-Albert Moreau illustrated art 20.00 €
9548 PREVOST, Marcel: Nouvelles lettres de femmes, Paris, Lemerre, s.d. (1910), 282p, illustrations de A. Guillaume, demi-veau, traces d'usage, literature illustrated 32.00 €
9549 PREVOST, Marcel: Lettres à Françoise, Paris, Lemerre, s.d. (1910), 388p, ills de A. Guillaume, demi-veau, traces d'usage sur le dos, literature illustrated 37.00 €
9534 PREVOST, Marcel: Dernières lettres de Femmes, Paris, Lemerre, (1879), 306p non coupés, illustrations d'Albert Guillaume, broché, literature illustrated 25.00 €
4122 PUNCH -- Mr. Punch among the doctors, 2nd ed, London, Methuen, 1933, 104p, 4o, carton boards medicine caricature 58.50 €
8198 PUNCH -- Punch, or the London Charivari, Vol CVI, London, Published at the Office, january 6 december 29 1894, 313p with many ills, cloth, humour England 32.00 €
7808 RABELAIS, maitre Françoys: Les oeuvres, contenant cinq livres de la vie, faits et dits héroiques de Gargantua et de son fils Pantagruel, mis en français moderne par Messir Jehan Garros et congruement illustrés par Messire van Rompaey, Paris, Gründ, 1952, 484p, broché, grand 8vo, literature illustrated 31.50 €
17038 RAEMAKERS: Dessins d'un neutre, album Raemakers, Amsterdam, Telegraaf, (1916), vendu au profit de la Croix-Rouge française, 21 cartes postales, 16x8,7 cm, oblong, WW1 postal cards caricatures satire 74.00 €
17201 REDOUTE/ MERTZ, Peter: De rozen, bibliophilia nr 11/ Das schottische Hochland, die bibibliophilen Taschenbücher nr 514, Bussum/Antwerpen, Moussault, 1982, 180p met kleurenill/ Dortmund, Harenberg, 1988, 136S m Farbfoto's, oblong, obrosch reprint photography 20.00 €
4116 RIEMENS-REURSLAG, J: Nieuwe zakelijkheid in opvoeding, Amsterdam, Holkema en Warendorf, 1932, typografische verzorging en ills door Ch. Muratti,123p, linnen, met versierde band, art education 115.00 €
26662 ROBBERS, Herman: Een oude Beiersche stad, Amsterdam, Elsevier, 1918, 36 p met 12 tipped-in kleurenlithos van Frits Lensvelt, or versierd linnen, groot 8o art illustrated 300.00 €
1149 ROBERT, Maurice: Code de la bibliophilie moderne, Paris, 1936, 61, Vp non-coupees et non-ouvertes avec 6 illustrations a page entiere, broché, grand 8o bibliophilie lettering illustrated 20.00 €
4886 ROCHUSSEN, Ch. e.a: Humoristisch Salon-Album, teekeningen, Rotterdam, Nijgh en van Ditmar, (1880), 48 platen met bijschriften, halflinnen blinde schoolband, 4o (rug mist) humour history Holland 80.00 €
9525 RÖLING, G.V.A.; KRIMPEN, J. van; WERUMEUS BUNING J.W.F.: Twaalf rijmprenten van Nederlandsche kunstenaars, Amsterdam, van Holkema & Warendorf, 1942, compleet, losse bladen in kartonnen omslag, folio, omslag beschadigd en gekreukt, prenten zelf onbeschadigd, illustrated poetry art 28.50 €
9553 ROLLETT, Hermann: Die Goethe -Bildnisse, biographisch kunstgeschichtlich dargestellt, Wien, Wilhelm Braumüller, 1883, xii; 311S mit 78 Holzschnitten, 8 Radierungen von Wm. Unger uns 2 Heliogravuren, neu eingebunden in Leinwandband mit Rückentitel, Folio, einige Seiten stockfleckig, sonst schön, Goethe art portraits 100.00 €
1155 ROMEIN, Jan: Een historisch moment, de betekenis der nieuwe sovjet grondwet, Amsterdam, Contact, 1936, 38p, met foto's en fotomontages van BROGEL, geniet (kleine gebruikssporen) ** uitbundige pro-Stalin propaganda!** communism history Stalin 60.00 €
15331 RUYS, Mien en Rosette ZANDVOORT: Van vensterbank tot landschap, Bussum, Moussault, 1981, 224p met foto's, gebonden met omslag gardening architecture 21.00 €
21334 SALMON, Andre: L'age de l'humanité, avec un portrait de l'auteur en lithographie par MARIE LAURENCIN, Paris, NRF, 1921, 85p non-coupees sur papier verge, ex num du tirage de 500, broché, 16o ** serie: Une oeuvre, un portrait literature Marie Laurencin illustrated poetry art 60.00 €
4014 SCHAUFFLER, Robert Haven: Romantic Germany, London, Hutchinson, nd, xvii; 397p, with 45 ills by various illustrators: Hans Hermann, Alfred Scherres, Karl O'Lynch von Town and others, with index, decorated cloth, traces of use, Germany picturesque places traveling 40.00 €
9793 SCHEFFLER, Karl: Talente, Berlin, Bruno Cassirer, 1921, 3. Auflage, 251 S, mit vielen Abb, stockfleckig, halbleinwand, Gebrauchsspuren am Band, 4o, illustrated 26.50 €
398 SCHENKMAN, J: Pierrot, Amsterdam, Vlieger (1907) , 32p met 16 teekeningen van Louis Raemaekers, 4o oblong halflinnen met gemarmerde platten, gebruikssporen (vlekkig, enigszins los in band) children's books illustrated 72.00 €
21681 SCHIELE -- STEINER, Reinhart: Egol Schiele 1890-1918, de middernachtziel van de kunstenaar, Hedel, Librero, 1991, 96p m vele ill, ing, 4o painting germany 15.00 €
20600 SCHNACK, Friedrich: Das schöne Tier, 64 Bilder, Zürich, Leipzig, Füssli Verlag, 1929, 20p mit 64 Bildern, Ohalbleinwand, Schaubücher Nr 6, mit dazu gefügt: Katalog, 16S, geklammert, von den 14 Bänden der SB-Serie, photography animals 15.00 €
21615 SEARLE, Ronald: The St.Trinian's Story, the whole ghastly dossier compiled by Kaye Webb/ Take one toad, 2 titles together, Penguin Books, 1961, 61, (58pp), pbck/ Dobson Books, 1968, 28pp w coloured drawings, bound, dj (slightly soiled), 4o cartoons illustrated 20.00 €
17963 SHAKESPEARE, William; HUGO, Victor (trad); DELACROIX, Eugène (ill): Hamlet, Paris, Marchal, 1984, 177p, avec 16 lithographies et 21 dessins, broché, theatre illustrated translated 20.00 €
6674 SICK SACK (=ps van Bertus AAFJES): Warenhuis wankelt, (Amsterdam), de Woedende Wesp, 1946, 38p m ill van Bantzinger, ingenaaid (buitenzijde gebruind) humour illustrated 25.00 €
11548 SIEVERT, Ludwig: Bühnenbilder, 96 mehrfarbige und einfarbige Wiedergaben aus dem vergriffenen Werk "Lebendiges Theater", München, F. Bruckmann, (1944), 96S, o.Brosch, 1 Riß am Hinterseite, sonst gut, theatre illustrations 21.00 €
21379 SIMONSZ, A. FOKKE: De vaderlandsche historie in themata, Amsterdam, Arend Fokke Simonsz, 1783, 151p, in nieuwere linnen band met goudopdruk, naam A. Ver Huell 1834 op schutblad en 1883 op titelblad, met tekeningen van Ver Huell op 1 van de platen met de hand bijgetekend, in goede staat (rug verkleurd), drawings Ver Huell 800.00 €
7348 SIMPLICISSIMUS -- Die Hohenzollern durch deutsche Augen gesehen, Simplicissimus Band X, S 581, 5. März 1906 - Band XIX, 25. Mai 1914, 32p, geklammert, Band berieben, mit Stempel auf Vorderdeckel, 4o, Vor- und Hinterseite des Umschlags lose, caricatures illustrated 16.00 €
11317 SIMPLICISSIMUS -- Die Hohenzollern durch deutsche Augen gesehen, Simplicissimus Band X, S 581, 5. März 1906 - Band XIX, 25. Mai 1914, 32p, geklammert, Band berieben, mit Stempel auf Vorderdeckel, 4o, caricatures illustrated 21.00 €
15432 SPIER, Jo -- HULSTIJN, Wouter: Bouw zelf uw toestel, een eenvoudige handleiding voor ieder die zonder veel moeite een 1-2-3-4 lamps of een ultra-kortegolf radio wil construeeren, Amsterdam, Kosmos, ca 1928, 62p met foto's ,tekeningen en prachtige zw-w reclames, or halflinnen ** met kleine ornamentjes van Jo SPIER uit zijn begintijd ** radio construction history 212.00 €
16620 SPIER, Jo: Teekeningen, voorwoord R.N. Roland Holst, 1e dr/ Per potlood door Nederland, 2e druk/ Bij 't scheiden van de markt, 26 juni 1975 Amsterdam, Andries Blitz, 1933, 76p eenzijdig bedrukt, or linnen, 4o/ 1935, 154 pp, eenzijdig bedrukt, linnen, ex-libris, naam op schutblad, band licht stokvlekkig, 4o/ Zutphen, Stedelijk Museum, 1975, 21p met ill, geniet ** met een artikel van Henk van Gelder in de NRC van 8/5/1992 ** drawings illustrations humour Holland hsitory 40.00 €
27517 SPIER, Jo: Reclamevouwblad(?) waarop 12 getekende gekleurde figuurtjes met gebroken voorwerpen: De Hollander zegt: kapot, Een belg zegt: kaduuk, enz Maar ik zeg niks: ik neem Velpon van Ceta Bever zp, Ceta Bever, ca 1935, 23,3x 31cm, enige vouwen en minimaal gebruind publicity history illustrated 75.00 €
26677 SPIER, Jo: Lof van den Bordeaux en de Bourgogne, (Amsterdam), Vereeniging van Nederlandsche Wijnhandelaars, 1934, 40p, geniet (buitenzijde licht gevlekt) ** met de zeldzame bijbehorende reclamefolder door Jo Spier getekend waarop een gekleurde uitgebreide kaart van La France vinicole, ledenlijst vd Vereeniging van Wijnhandelaars en kleurenillustraties ** illustrations french wines publicity history 75.00 €
9551 STADLER, Arthur: 1914-? 42 tekeningen, Den Haag, Servire, 1932, 42pp, halflinnen, hoekjew gestoten, buitenzijde niet schoon, 4o, illustrated 16.00 €
3958 SWINBURNE, Alfred James: Picture Logic, an attempt to popularise the science of reasoning by the combination of humorous pictures with examples of reasoning taken from daily life, sixth edition, London/New York/Bombay, Longams, Green, 1896, with original illustrations from drawings by the author engraved on wood by G. Pearson, vii; 188; 32p, or green cloth, binding slightly loose, literature reasoning philosophy logic humour 63.50 €
11488 TOONDER, Marten: Koning Hollewijn, de hoedenzaak, het anders-wezen / De Anti-Wielbeweging zoekt de levensvreugde bezoekt een bevriende mogendheid/ De fluiters, de Lorrocraat, het dubbele leven, 3 dln samen, Groningen, Wolters-Noordhoff, 1972, 151p, geillustreerd, oblong, pbck/ Laren, Uitgeverij Skarabee, z.j., deel 5, 199p, pbck, illustrated humour comics 30.00 €
4118 TÖPFFER, R: Nouvelles Genevoises illustrées d'après les dessins de l'auteur, 3e ed, Paris, Garnier, 1851, 350p dorées sur tranche, reliure toile contemporaine multicolore et dorée (rousseurs) Switzerland tales illustrated 47.50 €
8048 TRUFFAUT -- RABOURDIN, Dominique: Truffaut, New York, Abrams, 1987, translated by Robert Erich Wolf, 240p with many illustrations and photos, boards with dustjacket, 4o, film making cinematography 28.50 €
16208 UILENSPIEGEL -- Tijl Uilenspiegel, van Uilenspiegels leven en daden en de wonderlijke avonturen die hij meemaakte, want hij liet geen schelmenstreek ongedaan, relatiegeschenk Zaltbommel, Koninklijke Van de Garde, 1990, 86p met ill van Marie-Cécile Noordzij-Pulles, linnen, groot 8o, mooi legend history illustrated 26.50 €
21336 VALERY, Paul: Une conquête méthodique, avec un portrait de l'auteur gravé sur bois par G.AUBERT, dapres un croquis de lauteur, Paris, NRF, 1925, 66p non coupees sur velin simili cuve, ex num du tirage de 1500, broché, 16o ** serie: Une oeuvre, un portrait literature Aubert illustrated art 25.00 €
26844 VARGAS -- VARGAS, A. an R.AUSTIN: Vargas, London, Plexus, 1978, 128p w many ill, 4o, hardcover, dj (some torns) pinup publicity designing history 21.00 €
16336 VELTMAN, Martin: De voetganger, vier wandelingen op rijm door de Amsterdamse binnenstad, Amsterdam, Stedelijk Beheer/ Binnenstad, 1993, 71p met tekeningen, gebonden 16o poetry Amsterdam 16.00 €
9585 VER HUELL, Alexander: De werken van Alexander Ver Huell, Zie daar! Scherts en ernst, 2 dln in 1 band, Leiden, Sijthoff, (1899), linnen, hoekjes gestoten, voorkant gevlekt, van binnen goed, illustrated humour 19.00 €
9586 VER HUELL, Alexander: De werken van Alexander Ver Huell, Zoo zijn er! Jeugd, 2 dln in 1 band, Leiden, Sijthoff, (1899), linnen, paar vlekken op voorzijde, van binnen goed, illustrated humour 21.00 €
9579 VER HUELL, Alexander: De werken van Alexander Ver Huell, 5 dln, Denkende Beeldjes/Studentenschetsen; Afspiegelingen/Ze zijn er!; Zoo zijn er!/Jeugd; Zijn er zoo?; Zie daar!/ Schets en ernst, Leiden, Sijthoff, rond 1900, linnen met sterke gebruikssporen, papier hier en daar stokvlekkig, folio, gouden letters op band, illustrated humour studentlife 80.00 €
6623 ZILLE, H: Vadding in Frankreich, 54 Zeichnungen, I. und II. Folge, Berlin, Lustige Blätter, 1916/'17, 41.-50 tsd/31.-36.Tsd, OhLw, Oblong (Band berieben, Rostflecken in den Schutzbl., übrigens gut, **mit handgeschrieben Widmung vom alten H.Zille. Juni 1921 ** ww1 germans military popular persiflage irony jokes 160.00 €
16210 ZILLER, Robert: Wij maken geschiedenis, Amsterdam, Het Hollandsche Uitgevershuis, 1946, 72pp tekeningen en citaten, or halflinnen, wat vlekkig ww2 caricature history 16.00 €
7802 ZOLA, Emile: Le rêve, première édition, Paris, Flammarion en Marpon, (1892), 335p, illustrations de Carloz et L. Métivet, demi-toile moderne, rousseurs, quelques pages bruni, 4to, first edition illustrated 265.00 €
back to our homepage